Tabiris Dogs – Hodowla

Oficjalna witryna najlepszej hodowli buldoga francuskiego i lhasa apso w Polsce

Dorosły buldog francuski ma wiele zalet. Są łatwe w szkoleniu, mają niską lub umiarkowaną energię i są łatwe w utrzymaniu. Te cechy sprawiają, że są one doskonałym wyborem na zwierzę domowe, jak również dla osób poszukujących psa, który będzie zachowywał czystość i porządek. Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych korzyści płynących z posiadania buldoga francuskiego. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej!…. I nie zapomnij zapoznać się z innymi zaletami!

Współżycie z innymi psami

Zdrowie i dobrostan buldogów francuskich to ważne kwestie dla ich właścicieli, a współżycie z innymi psami jest jedną z nich. Buldogi francuskie wykazują szereg problemów zdrowotnych, a brytyjska Brachycephalic Working Group zajmuje stanowisko w sprawie nagłego wzrostu populacji. Takie zwiększenie populacji może mieć nieoczekiwane i poważne skutki dla rasy, w tym problemy z dobrostanem, pogorszenie stanu zdrowia, nielegalny import i zmniejszenie różnorodności genetycznej.

Związek Kynologiczny opisuje buldoga francuskiego jako „klauna wśród ras byków”. Jego komiczny charakter przyczynił się do wielu pozytywnych skojarzeń z dziećmi. Rasa ta jest bardzo towarzyska i doskonale nadaje się do domów z dziećmi. Oprócz wyjątkowych cech osobowości, buldogi francuskie od ponad trzech stuleci są hodowane z myślą o zapewnieniu im towarzystwa i przyjaźni. Związek Kynologiczny przygotował listę ważnych cech, których należy szukać u dorosłego buldoga francuskiego.

Niski do umiarkowanego poziom energii

Potrzeba ruchu dla dorosłego buldoga francuskiego jest niewielka i powinna wystarczyć tylko do utrzymania go w dobrej kondycji i zdrowiu. Chociaż dzienne zapotrzebowanie buldoga francuskiego na ćwiczenia jest stosunkowo minimalne, powinieneś zabierać go na szybki, dziesięcio- lub piętnastominutowy spacer przynajmniej raz dziennie. Spacer ten może być tak prosty, jak przechadzka po okolicy. Należy jednak pamiętać, aby zawsze mieć pod ręką podkładki chłodzące. Jeżeli będzie to dla ciebie jednak problemem możesz rozważyć również inne rasy psów – https://zwierzaki.pl/rasy-psow.

Poziom energii u dorosłego buldoga francuskiego jest niższy niż u buldoga angielskiego. Podczas gdy buldog angielski może być zadowolony z tego, że siedzi na kanapie ze swoim właścicielem, buldog francuski jest spragniony ruchu i zabawy. Mimo że nie ma tak wysokiego poziomu energii jak pitbull, buldog francuski jest bardzo towarzyski i potrzebuje być w centrum uwagi. Jego poziom energii jest niski do umiarkowanego, ale niektóre psy są bardziej energiczne od innych.

Niskie do umiarkowanego linienie

Rasa buldog francuski o niskim lub umiarkowanym stopniu linienia jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą mieć małego, kompaktowego psa. Psy te zrzucają sierść przez cały rok. W lecie ich sierść będzie bardzo lekka i puszysta, natomiast w chłodniejszych miesiącach sierść będzie grubsza i cięższa. Niski lub umiarkowany poziom linienia u dorosłych psów rasy buldog francuski jest dodatkowym atutem dla właścicieli, którzy chcą mieć kontrolę nad sierścią swojego psa.

Buldog francuski jest małym psem, który idealnie nadaje się do mieszkania. Jego niewielkie rozmiary, niski poziom energii i sympatyczny charakter czynią go doskonałym zwierzęciem do mieszkania. Klatka dla psa w mieszkaniu to świetny sposób na zapewnienie tej rasie własnej przestrzeni osobistej i uniknięcie konieczności radzenia sobie z nadmierną sierścią. Rasy buldogów francuskich o niskim stopniu szczotkowania są łatwe w szkoleniu. W ciągu zaledwie kilku dni mogą zmienić się z zoomies w couch potatoes.

Czytaj również:   Jaka jest prawidłowa waga i wzrost buldoga francuskiego

Łatwa pielęgnacja

Buldogi francuskie nie zrzucają dużo sierści, ale zrzucają podszerstek dwa razy do roku, więc cotygodniowe szczotkowanie powinno pomóc utrzymać ich sierść w ryzach. Aby utrzymać podłogi i meble wolne od sierści, zainwestuj w grzebień lub rękawicę do usuwania sierści. Inne rutynowe zabiegi pielęgnacyjne wymagają cotygodniowego szczotkowania i comiesięcznych kąpieli. Pamiętaj o regularnym obcinaniu paznokci swojemu psu, aby zapewnić mu ogólny stan zdrowia.

Powinieneś również znać różne potrzeby żywieniowe tej rasy. Chociaż francuzy nie szczekają zbyt często, mogą mieć lęk separacyjny. Ze względu na wąskie biodra nie nadają się do latania. Będą cierpiały z powodu braku powietrza, a w przypadku przeciążenia mogą nawet ulec nadwyrężeniu lub umrzeć. Nie należy jednak zrażać się ilością pracy związanej z pielęgnacją i żywieniem buldoga francuskiego.

Długowieczność

Jak w przypadku każdej rasy psów, na długowieczność dorosłego buldoga francuskiego ogromny wpływ ma ogólny stan zdrowia zwierzęcia. Chociaż rasa ta nie jest szczególnie podatna na choroby dziedziczne, jest podatna na wiele powszechnych problemów zdrowotnych, z których niektóre są śmiertelne. Buldogi francuskie są podatne na wiele problemów zdrowotnych, z których niektóre są możliwe do uniknięcia, a inne stanowią potencjalne zagrożenie dla życia.

Przewidywana długość życia buldoga francuskiego wynosi od dziesięciu do dwunastu lat, choć jest różna u poszczególnych psów. Prawdą jest, że genetyka i styl życia odgrywają rolę w długowieczności, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć szanse na długie życie Twojego psa. Na przykład, przejście na dietę surową jest idealnym sposobem na utrzymanie dobrej higieny zębów. Powinieneś unikać karmy w ogóle, ponieważ może ona powodować próchnicę zębów.

Spokojny temperament

Twój buldog francuski może być nadpobudliwy, jeśli nie ma wystarczająco dużo ruchu. Będzie on szczekał na rzeczy, które sprawiają, że czuje się zagrożony, a Ty możesz użyć naturalnych produktów, aby pomóc swojemu psu zachować spokój. Buldogi francuskie potrzebują ruchu, aby utrzymać wysoki poziom energii. Stają się one również bardziej nadpobudliwe, jeśli pozostają w domu przez cały dzień. Jeśli jednak chcesz, aby Twój pies francuski był spokojny, oto kilka wskazówek, które pomogą Twojemu pupilowi zachować spokój:

Buldog francuski może mieć bardzo żywiołowy, energiczny temperament, kiedy jest młody. W wieku dorosłym nie potrzebuje on jednak intensywnych ćwiczeń. Prawdopodobnie zachowa spokój, jeśli poświęcisz mu trochę czasu na pracę z nim i pozwolisz mu dojrzeć. Jeśli Twój buldog francuski jest nadpobudliwy, być może będziesz musiał zabrać go do weterynarza. Może wymagać więcej szkolenia niż typowy pies.Podobne