Tabiris Dogs – Hodowla

Oficjalna witryna najlepszej hodowli buldoga francuskiego i lhasa apso w Polsce

Jak duża jest Lhasa Apso? Ta popularna rasa waży około 7 funtów i potrzebuje 12 miesięcy, aby osiągnąć pełną wielkość dorosłego psa. Dojrzałość psychiczna i pełna socjalizacja zajmuje jej zazwyczaj trzy lata. Ze względu na te cechy Lhasa Apsos wymagają konsekwentnego szkolenia i socjalizacji już jako młode szczenięta. Właściciele muszą być cierpliwi i konsekwentni w szkoleniu, aby zapewnić szczęśliwe i zdrowe szczenię.

Wielkość

Lhasa Apso to miniaturowa rasa psów, która jest niewielkich rozmiarów. Mają długie, ciężkie futro, są bardzo inteligentne i żywiołowe. Rasa ta znana jest również z tego, że jest figlarna, czuła i bardzo wrażliwa. Mogą mieszkać w dowolnym miejscu, od małego mieszkania po przestronną posiadłość wiejską. Idealny dom dla tych psów to taki, który jest bezpieczny i cichy, ale jednocześnie na tyle bliski, że można mieć je na oku.

Lhasa Apso nie jest dobrym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ nie radzą sobie dobrze z innymi zwierzętami. Można je przyuczyć do dzielenia się przestrzenią, ale mogą nie dogadywać się z innymi zwierzętami. Mimo że Lhasa Apsso jest psem do towarzystwa, preferuje życie w domu. Lubią spędzać czas na podwórku, ale lepiej sprawdzają się w małych mieszkaniach.

Wysokość

Rasa Lhasa Apso została pierwotnie wyhodowana wyłącznie do strzeżenia świątyń w Tybecie i była czczona jako święty pies. Nie wolno im było opuszczać Tybetu, chyba że jako prezenty od Dalajlamy. Mimo szczęścia psy te miały trudności ze znalezieniem domów poza Tybetem. Na szczęście na początku XX wieku rasa ta została sprowadzona do Stanów Zjednoczonych.

Lhasa Apso jest małym psem o dużej, zaokrąglonej głowie. Uszy są upierzone i zwisają z boków z wdziękiem. Długa sierść jest gęsta i ciężka. Kufa jest nieco krótka, co prowadzi do lekko podkulonego zgryzu. Ciało i łapy są okrągłe, a ogon wysoko osadzony, zachodzący na grzbiet w formie śruby, może mieć załamanie na końcu. Sierść jest gęsta i długa na całym ciele, z czarnym kolorem na końcach uszu i ogona.

Czytaj również:   Jak nauczyć chodzić przy nodze psa rasy lhasa apso

Waga

Waga i wymiary Lhasa Apso są bardzo zbliżone do innych psów. Przeciętny dorosły waży około 12 funtów, a pies jest niewielkich rozmiarów. Uważa się je za najbardziej inteligentną rasę psów. Lhasy mogą jednak mieć pewne problemy zdrowotne, w tym postępujący zanik siatkówki, który może prowadzić do ślepoty. Inne problemy zdrowotne obejmują dystychię, czyli chorobę rzęsek.

Głowa Lhasa Apso jest zaokrąglona, a uszy wdzięcznie zwisają w długiej sierści. Jego kufa jest średniej długości, a zęby spotykają się w równym zgryzie. Łapy są małe i okrągłe. Długi ogon jest noszony na grzbiecie w formie śruby, często lekko zagięty na końcu. Sierść Lhasa Apso jest gęsta i długa na całym ciele.

Cechy charakterystyczne

Lhasa Apso jest rasą niesportową, która pochodzi z Tybetu. Tradycyjnie używano go jako psa stróżującego. Obecnie jednak Lhasa Apso jest popularnym psem domowym. Oto główne cechy charakterystyczne tej rasy. Aby uzyskać więcej informacji, czytaj dalej! (*):

Lhasa Apso uwielbia być w centrum uwagi rodziny. Są niezwykle czujne, ale zaprzyjaźniają się z nieznajomymi tylko wtedy, gdy nie stanowią oni zagrożenia. Apso Seng Kye został wyhodowany, aby być czujnym, dlatego nie jest psem, którego można zostawić samego. Jego wysokie szczekanie będzie Cię ostrzegać o każdej zmianie w otoczeniu, a nawet może Cię ugryźć, zwłaszcza jeśli nie jesteś na to gotowy.

Podobne