Tabiris Dogs – Hodowla

Oficjalna witryna najlepszej hodowli buldoga francuskiego i lhasa apso w Polsce

Przygotowanie Twojego buldoga francuskiego do podróży samochodem zaczyna się od odpowiedniego szkolenia. Przed wyjazdem na wakacje zacznij podróżować z psem samochodem na krótkich odcinkach. Pozwól psu wsiąść do samochodu z włączonym silnikiem, aby się do tego przyzwyczaił. Powoli zwiększaj dystans, upewniając się, że pies nie jest zaskoczony nagłym przyspieszeniem samochodu. Kontynuuj ten trening, aż pies nie będzie miał problemu z jazdą samochodem.

Szelki chronią psa przed udarem cieplnym

Uprząż jest ważnym akcesorium dla Twojego psa. Uchroni go przed upałem w samochodzie, a jednocześnie pozwoli Ci zabrać Buldoga Francuskiego ze sobą. Szelki mocuje się wokół szyi psa i zapewniają bezpieczne dopasowanie. Uprząż powinna być krótka, z wyściełanymi paskami, aby rozłożyć siłę nacisku. Więzy nie powinny być ani zbyt krótkie, ani zbyt ciasne wokół szyi. Uprząż powinna również umożliwiać psu wygodne siedzenie lub leżenie na swoim miejscu.

Jeśli wybierasz się w podróż samochodem latem, powinieneś rozważyć założenie szelek dla psa. Choć kuszące jest pozostawienie psa w samochodzie podczas jazdy, lepiej tego nie robić. W gorącą i wilgotną pogodę psy mogą bardzo szybko dostać udaru cieplnego, a kaganiec uniemożliwi im zadyszkę. Upewnij się, że pies jest ochłodzony, umieszczając wilgotną ściereczkę za jego szyją lub pod pachami. Jeśli nie będziesz w pobliżu przez dłuższy czas, połóż kilka chłodnych ręczników na opuszkach łap psa.

Odwraca uwagę psa podczas podróży samochodem

Buldog francuski cierpi na chorobę lokomocyjną, kiedy jest wystawiony na działanie jasnych świateł i gorącej pogody, ale nie oznacza to, że umrze! W rzeczywistości może się ona nawet pogorszyć. Jeśli Twój pies tego doświadcza, możesz zrobić kilka rzeczy, aby odwrócić jego uwagę. Używanie zabawek lub ulubionych poduszek to świetny sposób na odwrócenie jego uwagi podczas jazdy samochodem. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na kupno zabawek dla psa, rozważ zakup kilku na czas podróży.

Innym sposobem na odwrócenie uwagi Twojego buldoga francuskiego podczas podróży samochodem jest trzymanie go na smyczy. Chociaż smycz może dać mu poczucie bezpieczeństwa, ruch ten może rozpraszać kierowcę, co jest niebezpieczne. Aby temu zapobiec, stosuj pozytywne wzmocnienie, kiedy tylko możesz. Przysmaki mogą również pomóc w zwabieniu psa do samochodu, dlatego pamiętaj o zabraniu ze sobą dużej ilości wody. Innym sposobem na zapewnienie psu chłodu podczas podróży samochodem jest trzymanie zamkniętych okien lub korzystanie z klimatyzacji.

Czytaj również:   Jakie zalety ma dorosły buldog francuski

Uspokaja psa podczas podróży samochodem

Podczas gdy podróż samochodem jest powszechnym zajęciem, wielu właścicieli buldogów francuskich uważa, że utrzymanie spokoju u swojego futrzanego towarzysza stanowi wyzwanie. Ważne jest, aby zrozumieć, że buldogi francuskie muszą często załatwiać się podczas podróży, także w samochodzie. Jeśli Twój Buldog Francuski staje się drażliwy lub wymiotuje, rozważ zabranie ze sobą leku przeciw nudnościom. Przed podróżą samochodem upewnij się, że Twój pies jest zdrowy i dobrze zachowuje się.

Używanie produktów uspokajających i sztuczek to świetny sposób, aby pomóc psu zrelaksować się podczas podróży. Wypróbuj jeden produkt na raz, aż znajdziesz coś, co najlepiej działa na Twojego psa. Pamiętaj, aby zawsze postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu! Wskazówki te mogą być stosowane oddzielnie lub razem, w zależności od reakcji psa i sedna problemu. Jeśli jednak nie przyniosą one oczekiwanych rezultatów, spróbuj zastosować je w połączeniu.

Naucz psa, jak podróżować samochodem

Jeśli jesteś jak wielu właścicieli psów, w pewnym momencie swojego życia będziesz musiał przewieźć Buldoga Francuskiego samochodem. Twój pies może jednak zachorować na chorobę lokomocyjną, jeśli będzie odczuwał zbyt duży niepokój lub zbyt wiele ruchu w samochodzie. Możesz temu zapobiec stosując odpowiedni sprzęt ochronny i wprowadzając psa w podróż samochodem małymi krokami przez kilka dni. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci nauczyć Twojego Francuza miłości do samochodu.

Po pierwsze, upewnij się, że Twój pies jest bezpiecznie przypięty do szelek samochodowych. Upewnij się, że jest mu wygodnie w foteliku samochodowym. Naucz swojego buldoga francuskiego, że podróż samochodem to świetna zabawa, więc upewnij się, że będzie zadowolony podczas długich podróży. Nawet jeśli pokonujesz tylko kilka kilometrów, upewnij się, że podróż sprawia mu przyjemność. Jeśli to możliwe, zabierz go do parku lub na zajęcia w domu, które lubi.

Podobne