Tabiris Dogs – Hodowla

Oficjalna witryna najlepszej hodowli buldoga francuskiego i lhasa apso w Polsce

Zanim kupisz buldoga francuskiego, zastanów się nad jego temperamentem. Dobrze dogadują się z dziećmi, są inteligentne i są kochającymi towarzyszami. Są również podatne na wyczerpanie cieplne. Psy te, sklasyfikowane przez brytyjski KC jako rasa kategorii 3, są w wysokim stopniu narażone na problemy zdrowotne. System Breed Watch służy do identyfikacji problemów zdrowotnych rasy, które są widoczne i wyolbrzymione. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem buldoga francuskiego jako zwierzęcia domowego, musisz znać jego temperament i historię zdrowia.

Buldogi francuskie są przyjazne w stosunku do dzieci

Pierwsze pytanie, które przychodzi większości ludzi do głowy, gdy widzą buldoga francuskiego, to czy jest on przyjazny dla dzieci. Na szczęście, odpowiedź brzmi: tak! Buldogi francuskie doskonale dogadują się z dziećmi, a lojalność psa wobec swoich „domowników” nie tylko rozciąga się na dzieci, ale także na obcych. Chociaż buldogi francuskie mogą być nieco ostrożne w stosunku do nowych osób, zazwyczaj nie są agresywne.

Są inteligentne

Choć buldogi francuskie są hodowane jako psy uparte i twardogłowe, są jednak bardzo inteligentne i potrafią wykonywać polecenia, nawet jeśli nie chcą. Ważne jest, aby szkolić psa cierpliwie, ale nagrody są tego warte! Buldogi francuskie były gwiazdami wielu filmów, w tym niesławnego „Lady Bird”.

Są oddanymi towarzyszami

Poza uwielbieniem dla ludzi, buldogi francuskie znane są również z tego, że dobrze śpią. Uwielbiają też spać ze swoimi właścicielami i przytulać się, co może wynikać z ich wilczego DNA. Jednak jednym z problemów, z jakimi borykają się Francuzi, jest chrapanie, więc właściciele powinni być przygotowani na radzenie sobie z tym problemem. Ponadto niezliczone badania naukowe dowiodły, że psy są lepsze dla naszego zdrowia niż leki czy inne metody.

Są podatne na wyczerpanie cieplne

Ponieważ łapy buldoga francuskiego nie są w stanie schłodzić temperatury ciała, są one szczególnie podatne na wyczerpanie cieplne. Najlepszym sposobem zapobiegania wyczerpaniu cieplnemu buldoga francuskiego jest trzymanie psa w klimatyzowanym pomieszczeniu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i z dala od nadmiernego ciepła. Zaleca się również zabieranie ze sobą na zajęcia na świeżym powietrzu przedmiotów chłodzących, takich jak kostki lodu czy wilgotne chusteczki.

Czytaj również:   Ile kosztuje i gdzie najlepiej kupić lhasa apso

Są podatne na zapalenie ucha zewnętrznego

Otitis externa jest stanem zapalnym zewnętrznego przewodu słuchowego i małżowiny usznej, które są wyścielone komórkami nabłonkowymi, mieszkami włosowymi o zmiennej budowie, gruczołami łojowymi i ceramicznymi oraz mikroflorą. Chociaż rasa może mieć wpływ na skłonność psa do występowania otitis externa, nie ma jednoznacznej przyczyny występowania tego schorzenia u buldogów francuskich.

Skłonność do biegunek

Buldogi francuskie mają skłonność do biegunek. Biegunka jest zazwyczaj spowodowana nadmiarem wody w strawionym materiale. Kiedy stolec jest twardy, nadmiar wody jest usuwany z jelita grubego. Jeśli jednak biegunka jest uporczywa, kał psa może stać się miękki i płynny. Objawy biegunki u buldogów francuskich obejmują senność, wymioty i krwawienie.

Nie są dobrymi psami stróżującymi

Chociaż Buldog Francuski jest przez niektórych uważany za psa stróżującego, wiele osób nie zgadza się z tą oceną. Buldog francuski jest silnym i lojalnym psem do kolan, ale jego instynkt stróżowania może nie sprostać temu zadaniu. Włamywacze mogą oferować Buldogowi Francuskiemu bekon lub inne jedzenie, aby skłonić go do zaprzestania szczekania. Ponieważ Francuzów nie da się przyuczyć do powstrzymywania się od szczekania przez dłuższy czas, mogą nie być skutecznymi psami stróżującymi.

Trudno jest je nauczyć załatwiania się na nocnik

Nauka czystości u buldoga francuskiego może być długim i żmudnym procesem. Buldog francuski z natury nie jest szczególnie brudzący, ale nauczenie tego młodego szczeniaka może być trudne. Rasa ta jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce mieć towarzysza bez nieprzyjemnego zapachu. Nauka czystości może być trudnym zadaniem, ale nie musi być bolesna ani skomplikowana. Oto kilka wskazówek i trików, które sprawią, że nauka załatwiania się na nocnik stanie się łatwa.

Podobne