Tabiris Dogs – Hodowla

Oficjalna witryna najlepszej hodowli buldoga francuskiego i lhasa apso w Polsce

Buldog francuski długowłosy to pies średniej długości o falistej sierści. Choć nie zrzuca dużo, wymaga dość troskliwej opieki. Ponadto jest bardzo inteligentnym psem do towarzystwa. Poniższe informacje pozwolą Ci zapoznać się z tymi cechami. Francuzy długowłose są między innymi bardzo towarzyskie. Mogą być wspaniałym zwierzęciem domowym zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Buldogi francuskie długowłose mają falisty, średniej długości włos

Podczas gdy większość buldogów francuskich ma falistą, długą sierść, buldogi francuskie długowłose są bardziej puszyste. Ich średniej długości sierść jest falista i miejscami lekko kręcona. Ich okrągłe, delikatne głowy i puszyste ogony sprawiają, że są bardzo urocze i są doskonałymi towarzyszami dla całej rodziny. Francuzy długowłose są dostępne w jednolitym czarnym, białym lub brązowym umaszczeniu.

Są psami do towarzystwa

Buldog francuski długowłosy ma ciekawą i wyjątkową cechę. Chociaż są one stosunkowo rzadkie w porównaniu z ich bardziej popularnymi kuzynami, długowłose Francuzy nadal zachowują swoje urocze i zabawne cechy. Dobrą wiadomością jest to, że psy te są stosunkowo łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu. Oto niektóre z zalet posiadania buldoga francuskiego długowłosego:

Wymagają przyzwoitej pielęgnacji

Długowłose buldogi francuskie wymagają dość częstej pielęgnacji. Regularne szczotkowanie usunie brud, a krótka sierść psa będzie wymagała przyzwoitej ilości szczotkowania, jak również dokładnej kąpieli i pielęgnacji przynajmniej raz w tygodniu. Regularne obcinanie paznokci jest również konieczne, ponieważ Buldogi Francuskie mają tendencję do rozdwajania się i łamania. Wizyta u weterynarza pomoże Ci dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o paznokcie Twojego pupila.

Są inteligentne

Buldog francuski długowłosy jest bardzo inteligentną rasą psów. Są one również niezwykle czułe w stosunku do swoich właścicieli. Ponieważ są to psy, mają tendencję do dogadywania się z innymi zwierzętami i ludźmi. Dobrze dogadują się z kotami i psami. Psy te mają podobne wymagania dotyczące ruchu i szkolenia. Psy te są bardzo łatwe w szkoleniu i są wystarczająco inteligentne, aby nauczyć się większości komend. Dzięki swojej inteligencji buldogi francuskie długowłose nie wymagają długiego szkolenia.

Czytaj również:   Jak oddać psa rasy lhasa apso do schroniska

Są nieco wrażliwe

W porównaniu do swoich krótkowłosych kuzynów, buldogi francuskie długowłose nie są tak wrażliwe jak ich krótkowłose odpowiedniki. Są jednak podatne na lęk separacyjny i mogą być nieco drażliwe. Są jednak wspaniałymi psami do towarzystwa i nie mają nic przeciwko życiu w mieszkaniu, o ile są dobrze zsocjalizowane.

Są nieco uparte

Psy tej rasy są niezwykle inteligentne. Uwielbiają stymulację umysłową, dzięki czemu nie nudzą się i nie sprawiają kłopotów. Psy te lubią być głaskane i są bardzo chętne, aby zadowolić swoich właścicieli. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych sposobów szkolenia buldoga francuskiego. Doskonałym sposobem na rozpoczęcie procesu szkolenia jest użycie smakołyków zamiast patyka. W ten sposób Twój Francuz nie nauczy się, że karanie jest najlepszym sposobem na ukaranie go.

Są drogie

O ile buldogi francuskie są stosunkowo niedrogie, o tyle odmiany długowłose są rzadkością. Cena jednego szczeniaka może z łatwością przekroczyć 5 000 dolarów, a za znalezienie szczeniaka trzeba zapłacić nawet 20 000 dolarów. Hodowcy muszą prowadzić aktywną selekcję pod kątem tego genu, co podnosi cenę. Ponadto, ten szczególny kolor jest trudny do znalezienia u Francuzów, a wyhodowanie jednego z tych rzadkich Francuzów wymaga dużo dodatkowego czasu i wysiłku.

Podobne